انعکاس خبر اقدام بازاریان داقداق آباد در سایت های مختلف

یکی از بازاریان روستای بزرگ داقداق آباد کبودراهنگ با اعلام این خبر به خبرنگار کورنگ گفت: بازاریان این روستا برای این منظور پیمان نامه ای تهیه کردند و در آن اعلام کردند که در هنگام نماز مغازه های خود را تعطیل کرده و در نماز اول وقت شرکت می کنند.

اسداله صالحی گفت: بازاریان روستای داقداق آباد در این عهدنامه آورده اند اگر کسانی به هر دلیل شرعی نتوانند در نماز اول وقت شرکت کنند موظف شدند حداقل به مدت ۲۰ دقیقه مغازه های خود را تعطیل و از خرید و فروش اجتناب کنند.

صالحی با بیان اینکه این پیمان نامه در مساجد و خیابان های روستا برای اطلاع عموم مردم نصب شده است، افزود: در این پیمان نامه از اهالی روستا درخواست شده است در هنگام نماز اول وقت از مراجعه به مغازه ها پرهیز شود.

وی این پیمان نامه را باقیات صالحات بازاریان روستای داقداق آباد عنوان کرد و گفت: در این پیمان نامه از کسانی که در آینده به جرگه بازاریان روستا می پیوندند دعوت شده است تا با رعایت اصول این پیمان نامه در این امر معنوی سهیم باشند.

صالحی با بیان اینکه برای این منظور قرار شده است جشنی با یک سخنران مطرح در آینده نزدیک برگزار گردد، افزود: اکثر کسبه این روستا به این پیمان نامه پیوستند که این تعداد در حال افزایش است.

وی اظهار امیدواری کرد این ابتکار کسبه داقداق آباد باعث الگوگیری دیگر روستاها و شهرها گردد تا شاهد حضور بیش از پیش مومنان در نمازهای اول وقت در کشور باشیم.

اسداله صالحی امضای این عهدنامه را به صورت داوطلبانه و اختیاری از سوی کسبه روستا عنوان نمود و گفت: متاسفانه این مسئله در برخی از کشورهای دیگر با اجبار و جریمه های سنگین صورت می گیرد.

/ 0 نظر / 31 بازدید