بابانی ها با خانواده دیروز صبح به پیاده روی رفتند

به گزارش کورنگ، فرماندار شهرستان کبودراهنگ صبح امروز طی سخنانی در همایش پیاده‌روی خانوادگی با تاکید بر اهمیت و ترویج راه های سلامتی در بین خانواده ها، گفت: رعایت دو مقوله تغذیه سالم و ورزش در خانواده ها مشکلات سلامتی آنان را به حداقل خواهد رساند.فرماندار کبودراهنگ

احسان قنبری بر ضرورت ترویج ورزش های همگانی و پیاده روی تاکید کرد و گفت: امیدوارم همه مسئولان روستا با مدیریت خود این حرکت خودجوش را در طول سال ادامه دهند و آن را تبدیل به فرهنگ کنند.

قنبری برگزاری همایش های مستمر ورزشی و پیاده‌روی در مناسبت‌های مختلف سال را باعث نهادینه کردن فرهنگ پیاده‌روی در بین خانواده‌ها عنوان کرد.

وی حضور در جمع مردم شهید پرور روستای بابان را برای خود افتخار دانست و گفت: این حضور اولین دیدار بنده از روستاهای شهرستان کبودراهنگ است که در ذهنم باقی خواهد ماند.

خود مراقبتی مهمترین گام برای سلامتی است

همچنین رئیس شبکه بهداشت شهرستان کبودراهنگ در این همایش طی سخنانی به اهمیت ورزش و پیاده روی در سلامت جامعه پرداخت و گفت: حرکات ورزشی، خود مراقبتی و مهمترین گام برای سلامتی است.

دکتر حسن بهرامی بر ضرورت تبدیل خود مراقبتی به یک فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: خود مراقبتی در واقع علم و دانش عمومی افراد است که به وسیله آن افراد از علم و توان خود برای حفظ سلامتی خود استفاده می کنند.

وی رعایت اصول بهداشتی و تغذیه سالم در خانواده ها را نمونه هایی از خود مراقبتی دانست و گفت: عدم زیاده روی در مصرف نمک، قند و چربی نوعی از خود مراقبتی است که خانواده ها باید برای حفظ سلامتی خود، آن را رعایت کنند.

دکتر بهرامی با تاکید بر اینکه ۶۰ الی ۸۰ درصد بیماری ها با خود مراقبتی و ورزش قابل پیشگیری است، گفت: بسیاری از بیماری های موجود در جامعه از نوع بیماری های غیر واگیر هستند که با رعایت خود مراقبتی قابل کنترل و پیشگیری هستند.

وی بیماری های قلبی عروقی را مهمترین عامل مرگ و میر در جهان شمرد و گفت: بعد از این عامل انواع سرطان ها و بیماری های ناشی از تصادفات به عنوان عوامل مهم مرگ و میر شناخته شده اند.دکتر حسن بهرامی

وی از سیگار به عنوان یکی از مهمترین عوامل بیماری و دشمن سلامتی یاد کرد و گفت: در دنیای امروز کمتر سرطانی وجود دارد که با مصرف سیگار ارتباط نداشته باشد.

دکتر بهرامی بر حذف مصرف سیگار تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی از والدین با این کار برای فرزندان خود الگوسازی می کنند که برای آینده فرزندان آنان خطری جدی است.

وی همچنین رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را نوعی خود مراقبتی عنوان کرد و گفت: اگر رانندگان ما قانون را رعایت کنند بسیاری از سوانح تصادفی و رانندگی کاهش خواهد یافت و از تحمیل هزینه های هنگفت جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی در بخشی از سخنان خود به اهمیت سلامتی در جامعه پرداخت و گفت: سلامتی گران ترین موهبت الهی برای تمام موجودات است که با هیچ یک از نعمت های الهی قابل معامله نیست.

به گزارش کورنگ، در پایان این مراسم به ۴۰ نفر از شرکت‌کنندگان به قید قرعه هدایایی اهدا شد و پس از آن فرماندار کبودراهنگ پروژه میدان امام خمینی روستای بابان را افتتاح کرد و از دیگر پروژها از نزدیک بازدید به عمل آورد.

/ 0 نظر / 9 بازدید