داقداق آباد در دوران انقلاب

 تاثیری که حرکت امام در آگاهی بخشی به آحاد مردم داشت خیلی جدی و موثر بود. روحیات مردم مانند فصلی  که با نسیم بهاری دچار تکاپو شود ،شده بود. تاریخ های ماجرا خیلی تو ذهنم نیست . ولی احتمالا بین سالهای 42 تا 45 بود که شیخ جلال جلوه دومین پسر مرحوم شیخ قربانعلی جلوه را که آن موقع در نجف اشرف درس طلبگی می خواند ساواک دستگیر کرده است. یادم هست که مرحوم جلوه که پدرهمسرم می شد خیلی تلاش می کرد که پسرش آزاد شود. مردم داقداق آباد هم خیلی نگران موضوع بودند.

- اتهامی که به ایشان زده بودند چی بود؟

- هیچی ، اتهامش ظاهرا آوردن رساله عملیه حضرت امام از عراق به ایران بوده .  چون اون موقع تمامی آثار و کتب امام ممنوع و قاچاق بود . و اگر یکی از این نوع کتابها را دست کسی  پیدا می شد حسابش با کرام الکاتبین بود.

انتهای قسمت1

کربلایی ، لطفا بفرمایید  غیر از شما چه کسانی از اهالی در فعالیت های انقلابی مثل حضور در تجمعات ، راهپیمایی ها و ... حضور داشتند؟

بله... ، دقیقا یادم نیست. ولی می توانم بگم که تمامی اهالی به نوعی سهیم بودند . تقریبا تمامی کسایی که الان به نوعی به عنوان جبهه رفته و افراد شاخص انقلابی در روستا معلومند و شاخص ، در برنامه های انقلاب پیش قدم بودند.

یکبار که برای شرکت در تظاهرات به قم رفته بودیم ، گروههای مختلفی از شهرهای کشور به قم آمده بودند ما به خاطر هم زبانی در جمعی که به زبان ترکی شعار می داند حاضر شدیم. جلودار و شعاردهنده یک طلبه جوانی بود که با قدرت و حرارت شعار می داد و مردم هم جواب می دادند. یک جلد قرآن در دست داشت و درحالی که قرآن را بلند می کرد و به مردم نشان می داد ، با صدای بلند،رسا و همراه با مکث می گفت: قرآن قرآن قران و بعد ادامه می داد قرآن بیزه هدف دی ، سرمایه شرف دی شاپور بختیاری شاهداندا بی شرف دی   و

 

 ادامه دارد .....

کربلایی جعفر در جبهه

/ 0 نظر / 49 بازدید