<<embed width="128" height="128" src="url.swf"></p> </body> </html> کشف دو فسیل گاو دریایی در شیرین سو + عکس - داق داق آباد - داوه

lotfan montazer bemanid...
 
کشف دو فسیل گاو دریایی در شیرین سو + عکس
ساعت ٤:٥٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩۳  کلمات کلیدی: فسیل گاو دریایی شیرین سو ، کشف فسیل ، شیرین سو - رامیشان ، مهدی غلامی

کشف دو فسیل گاو دریایی در شیرین سو + عکس

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کبودراهنگ از کشف دو فسیل گاو دریایی در شیرین سو با قدمت بیست میلیون سال خبر داد.


مهدی غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کورنگ اظهار کرد: جهت جذب گردشگر با پیگیری هایی که صورت گرفت، از انتقال این دو گاو دریایی به مرکز استان جلوگیری کردیم .

غلامی از جانمایی این فسیل ها در یکی از خیابان های شهر شیرین سو خبر داد و گفت: مقرر شده است شهردار شیرین سو برای بازدید عموم مردم و گردشگران از این اثر تاریخی و طبیعی موزه خیابانی همراه با حفاظ های مناسب تهیه نماید.

وی گفت: مطالعات مقدماتی این فسیل ها از سال ۹۲ آغاز شد و مطالعات کامل این فسیل ها از سوی کارشناسان نهایی نشده است بنابراین نمی توانیم مشخصات کامل آن را اعلام کنیم.

غلامی همچنین از نابودی برخی از قسمت های این فسیل ها خبر داد و گفت: بخشی از قسمت های این فسیل ها از جمله قسمت سر بر اثر برش و انفجار از بین رفته ولی قسمت ستون فقرات و قسمت هایی از بدن آن کاملا سالم است.

وی همچنین بر لزوم توسعه گردشگری تاکید کرد و گفت: اگر بنا باشد همه آثار تاریخی را در یک جا متمرکز کنیم در این صورت درآمد چندانی از گردشگری عاید شهرستان نخواهد شد.

مهدی غلامی

فسیل گاو دریایی 2 3 4 5


 
 
 
 

امکان مشاهده آنلاین فیلم و ویدیو